2025. március 21

Áldás, békesség!

Mai újszövetségi igénk: Máté evangéliuma 28. részének 18-19. versei:

18, Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
19, Menjetek el tehát, tegyetek tanítványokká minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében.

Pungur József lelkipásztor (Calgary, Kanada) gondolatai:

Jézus Krisztus parancsa egyértelmű, de két részből áll: „tegyetek tanítványokká minden népet, megkeresztelve őket”. Világos, hogy a keresztelés nem választható el a tanítvánnyá-tételtől.
Mit jelent Jézus tanítványának lenni? Mást, mint ahogyan azt ma értenénk. Beiratkozni iskolájába, hallgatni előadásait, amelyekkel vagy egyetértünk vagy sem. Régen a tanítvány a mesterével volt mindig. Tanult nem csak szavaiból, hanem magatartásából és életviteléből. Olyanná akart válni, mint a mestere. A jó tanítvány mestere elhunyta után, rendszerint annak szellemében folytatta megkezdett munkáját.
Miért érdemes Jézus tanítványának lenni? Lehetne más mesterek, tanítók, jeles személyiségek, vagy éppen filozófusok és vallásalapítók nyomdokait is követni. Mégis ma is érdemes Jézus Krisztus tanítványának lenni. Azért, mert Ő Istentől jött tanítóul. Aztán azért, mert Ő annyira szerette az embert, hogy életét adta váltságul érte. Végül azért, mert az Ő megváltói működésében Istennek kijelentését, bölcsességét és hatalmát hozta el.
Hogyan lehet Jézus Krisztus tanítványává tenni e kisgyermeket? Mindenek előtt a családban. Tanítsa meg imádkozni az édesanya, a szülők merjenek a gyermeknek beszélni Isten csodálatos dolgairól, Jézus életéről és munkájáról. Igen fontos a család tiszta élete és a szülők jó példamutatása. Azután vezessék be a gyermeket a gyülekezet közösségébe.
A keresztelés csupán beiratkozás Krisztus iskolájába. A tanulás ideje majd csak ezután jő. Bárcsak mielőbb elérkezne az az idő e gyermek életében, amikor önként és örömmel vallja, hogy Jézus Krisztus az én Mesterem is!

290. dicséret: Vezess, Jézusunk, s véled indulunk… (a régi énekeskönyvben: 434. dicséret)